Firma z tradycją

Nasza rodzinna cukiernia-piekarnia „Filipinka” została założona w 1963 roku przez Jana Tabińskiego i do dziś prowadzona jest przez kolejne pokolenia rodziny Tabińskich. Mieści się od zawsze na starej dzielnicy Szczecina – Pogodnie, na rogu ul. Witkiewicza i ul. Konopnickiej.

Specjalizujemy się w wypiekach przygotowywanych tradycyjnymi metodami, do ciast używamy wyłącznie naturalnych surowców o wysokiej wartości odżywczej. Posiadamy certyfikat ekologiczny – znaczna część naszej produkcji to wyroby ekologiczne certyfikowane. Obok cukierni znajduje się również prowadzony przez nas sklep ekologiczny, w którym również można się zaopatrzyć w nasze produkty.

Specjalnością i prestiżowym wyrobem firmy są Pierniki szczecińskie ręcznie dekorowane, wypiekane na podstawie tradycyjnej szczecińskiej receptury przedwojennej. Dzięki naszym staraniom oraz nieocenionej pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego Pierniki szczecińskie w dniu 28.07.2011 zostały wpisane na Listę produktów tradycyjnych województwa zachodniopomorskiego prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ręczną dekoracją pierników zajmuje się zespół doświadczonych i utalentowanych dekoratorów, którzy potrafią wyczarować prawdziwie magiczne lukrowe rysunki. Każdy piernik jest małym dziełem sztuki, które wymaga czasu, precyzji i mistrzowskiej ręki.

Przez cały rok w Cukierni „Filipinka” można zaopatrzyć się w pierniki w tradycyjnych kształtach szczecińskich oraz w inne wzory z naszej całorocznej oferty. Przygotowujemy również wzory na różne okazje w roku oraz specjalne pierniki na zamówienie.

Oprócz szczecińskiego Pogodna spotkać nas można także na wielu jarmarkach, kiermaszach i targach, gdzie z pasją promujemy i prezentujemy nasze tradycyjne wypieki.

Wszystkich Szczecinian i Gości zapraszamy serdecznie do Filipinki. W naszej Cukierni w ciepłej i przytulnej atmosferze napić się można gorącej herbaty, porozmawiać, zjeść pyszne ciasto i smakowite delikatne pierniczki. Można też zaopatrzyć się u nas w oryginalne i słodkie prezenty, które na pewno zostaną w pamięci na lata.

Zapraszamy!