Warsztaty

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju warsztaty z dekoracji pierników tradycyjnymi ręcznymi metodami. Jest to rewelacyjny pomysł na wyjątkowe i twórcze spędzenie czasu a jednocześnie poznanie ciekawej historii naszego miasta Szczecina.

Warsztaty organizowane są dla różnego typu grup, w różnych przestrzeniach, w zależności od okazji i potrzeb. Jeśli chcesz przeprowadzić ciekawą i twórczą lekcję np. w okresie przedświątecznym ze szczecińską historią w tle, skontaktuj się z nami – odwiedzimy Twoją szkołę a dzieci na pewno na długo zapamiętają piernikową przygodę. Każdy z uczestników oczywiście otrzyma pamiątkowy piernik wraz z materiałami dotyczącymi Pierników Szczecińskich. Uczestnicy posłuchają ciekawych opowieści, dowiedzą się dlaczego akurat w Szczecinie zaczęto produkować pierniki i jakie tradycje się z tym wiązały przed wojną, w jaki sposób robi się lukier do dekoracji, jak powstaje ciasto i zastosują w praktyce techniki dekoracji przy pomocy instruktora.

Nasze warsztaty mogą dotyczyć zarówno dekoracji tradycyjnych kształtów szczecińskich (jest to temat aktualny cały rok) oraz pierników okazjonalnych (szczególnie bożonarodzeniowych oraz wielkanocnych).

Zachęcamy do wspólnej zabawy!

522521523524525526527528529530531532